Transfer yasağı olan Giresunspor, eksiği altyapıdan tamamlayacak

Giresunspor tesislerindeki idman öncesinde gazetecilere, açıklamalarda bulunan Teknik Yönetici Kaplan, birinci etap kamp çalışmalarında altyapıdaki oyuncuları incelediklerini söyledi. Altyapıdan öne çıkan oyuncuları profesyonel yapıp oyuncu sayısını doldurmak istediklerini belirten Kaplan, “Ligde bizim üzere güç süreçte olan ekipler çok. Giresunspor olarak bizim birinci maksadımız; şayet bu sene bu ligde kalırsak bana nazaran bu büyük muvaffakiyettir. Biz altyapı oyuncularımızda gözümüze kestirdiğimiz başarılı oyuncuları profesyonel yaparak eksiklerimizi tamamlamaya çalışarak elimizdeki imkanları en âlâ biçimde kullanacağız” dedi.

“Takımın geçen dönemden kalan bir iskeleti var”

Geçen dönemden ekipte kalan oyuncularla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kaplan, “Takımda kalan kaleci Onurcan, Erkan, Talha, Kadir, Faruk üzere tecrübeli oyuncularımızla birlikte, kiralık gelen Erol Can, Furkan, Ertuğrul, Çekdar, Şahin Dik var. Bunlar bizim şu anki iskeletimiz üzere görünüyor. Bunların altındaki alternatif oyuncularımız Fatih ve Anıl var. Dönen oyuncularımız da ekipte kalabilseydi önümüzde bir maksat koyabilirdik. Çünkü bu ligde koşarsan, savaşırsan puan ve puanlar alırsın. Para harcamakla da olmuyor, sonuçta çok para harcayıp da Harika Lig’e çıkamayan kadrolar var” diye konuştu.

“Dönmesini beklediğimiz oyuncularımız var”

Alper Uludağ’ı arayıp kampa davet ettiğini tabir eden Kaplan, “Faustin Senghor’un gelme durumu var. Görüştüğümüz oyuncular var. Bu oyuncular ekibe katılmaları halinde çok büyük artı olacaktır. Giresunspor bu ligde kalmalı, yani bu ligde devam etmeli. Bu sıkıntı süreci daima bir arada atlatmak lazım. Teknik grup olarak saha içinde işimizi güzel yaptığımızı düşünüyorum, saha dışında da çalışan lider ve takımı var, o nedenle birbirimize takviye olmamız lazım” tabirlerini kullandı.

Taraftarımıza çok muhtaçlığımız var

Orta saha oyuncusu Erolcan Akdağ ise, ağır bir kamp periyodu geçirdiklerini belirterek, “İnşallah bunun sonucunu ligde daima bir arada almaya çalışacağız, birlikte olmamız gerekiyor, birlikte savaşmamız gerekiyor, bunun şuurundayız. Bu süreçte taraftarımıza çok gereksinimimiz var, herkes ekibimizin durumunu biliyor, biz de bunun farkındayız, onlardan çok büyük takviye bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir