Kılıçdaroğlu’na sözlü saldırıya tanık olan gazeteci: ‘Gözleri doldu’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyaretini takip eden ANKA muhabiri Tamer Arda Erşin, ana muhalefet partisi başkanının mezarlıkta uğradığı kelamlı hücum sonrası gözlerinin dolduğunu söyledi.

Erşin, ferdî Twitter hesabında gün uzunluğu yaşananları şöyle özetledi:

“Mezarlıkta yurttaşların olağan yansısı, provokasyona dönüştürüldü. Kim mezarının başına çok bireyle gelinse o denli bir acıyla reaksiyon gösterirdi, bu provokatörlere taban hazırladı. Mezarlıkta Ensar, TÜGVA ve HÜDA PAR’cılar vardı ve bu tabanı bekliyordu. Öbür yandan Kılıçdaroğlu’na ilgi nedeniyle izdiham da yaşandı, reaksiyon gösteren kadar seveni de vardı. Türbe ziyareti mutlaka provoke edildi. Öncesinde fotoğraf çekilmek istendi, ziyaret sonrasına kaldı ve çıkışta provokatörler devreye girdi. Konvoya taarruz ise büsbütün organizeydi, hücum sonrası yürüyüş bile yapıldı. Bir gazeteci olarak bugünden hiç unutmayacağım mezarlıkta ‘Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?’ reaksiyonu sonrası Kılıçdaroğlu’nun gözlerinin dolması oldu. Palavra değil onu görünce benim de gözlerim doldu.”

Ne olmuştu?

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde zelzele bölgesine giderek Adıyaman’ı ziyaret etti. Genç seçmenlere seslendiği, “Ben Alevi’yim” deyip kimlik değil ahlak ve fazilet üzerinden oy istediği görüntüden bir gün sonra düzenlenen ziyarette, Kılıçdaroğlu evvel depremzede mezarlığında dua ettiği sırada bir kişi tarafından gaye alındı. Mezarlıkta dua okunurken ortaya atılan bir kişi, ana muhalefet partisi başkanını amaç alarak, “O Fatiha (suresi) okumayı bilmiyor ki, neden okutuyorsun” diye imama çıkışmıştı.

Adıyaman’daki türbe ziyareti sırasında da CHP lideri ve beraberindeki heyet, türbede dua ettikten sonra avluda akın teşebbüsüne maruz kaldı. Bu olayın akabinde Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman programının devamı iptal edildi. CHP başkanının havalimanına gitmekte olduğu açıklanırken, bu sefer de kentte seçim çalışması yürüten CHP araçlarından birine, AK Parti’nin Kahta ilçesindeki seçim ofisi önünde bekleyenler tarafından tekme, yumruk ve küfürlü akın haberi gelmişti.

Kılıçdaroğlu, bir günde yaşanan üç başka provokasyonun akabinde Twitter’dan yaptığı açıklamada itidal daveti yaptı. Kılıçdaroğlu, “Seçim periyodu provokasyonlar olmasını bekliyorum. Gerçeklerin üstünü örtmeye, gerçekleri eğip bükmeye çalışacaklar ancak bilin ki sorun yalnızca para, sizin çalınan paranız. Sizden ricam, sakin olmanızdır. Bu işi fakat birlikte başarabiliriz” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir