İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu geri adım atmıyor: Kırgın bir şekilde oy verilecek, ben bu vebale ortak olmayacağım

6’lı Masa’daki aday belirleme süreciyle ilgili geçtiğimiz günlerde Meclis’te bir basın açıklaması yapan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, zemberek kelamlar sarf etmişti. Ağıralioğlu, “Biz bugün çok kıymetli bir eşiğe geldik. Milletimizin muhtaçlığı bu türlü olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin erdemli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Fakat dayatılan adaya karşıyız.” dedi.

GERİ ADIM ATMADI

Sözleri reaksiyon çeken ve istifa etmesi beklenen Ağıralioğlu, bahis hakkında yeni bir açıklama daha yaptı. Toplumsal medyadan arka arda paylaşım yapan Ağıralioğlu, kelamlarının ardında olduğunu vurguladı.

Ağıralioğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Elli yıllık ömrümü ve çabamı yalnızca ve yalnızca kendisine adadığım; Aziz Türk Milleti: Bildiğiniz üzere, siyaseti kalbimle yapıyorum ve daima koruma etmeye uğraş gösterdiğim nezaketli bir üslup sınırı üzerinde konuşmaya uğraş ettim, tenkitlerimi yaptım ve de uğraş ettim.

“MİLLETİMİZİN HAKKI İÇİN GERÇEK BİLDİKLERİMİ ISRARLA SAVUNDUM”

Bugüne kadar da daima inandıklarımı konuştum, daima kalbimden gelenleri ve yanlışsız bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç palavra söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir sınır inşa ettim. Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi söz ederken kullandığım lisana bilhassa dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran hengame, hakaret ve tehdit lisanına de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve gerçek bildiklerimi de ısrarla savundum.

“BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM”

Bildiğiniz üzere, TBMM’de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de unsurlu siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. devir milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım. İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir biçimde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

“İYİ PARTİ AİLESİNİN BU İTİRAZ SEBEBİYLE ÜZÜLMESİNİ İSTEMEM”

Benim kararım, daha evvel tabir ettiğim kendi sözlerimin gereğidir. Beş yıldır birlikte çaba ettiğim; kendilerini çok sevdiğim, kendilerinin de beni çok sevdiğine inandığım İYİ Parti ailesinin hiçbir ferdinin, bu itiraz sebebiyle üzülmesini ve itham edilmesini de asla istemem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir