Eyüpsultan’da yıkılma riski taşıyan 5 bina tahliye edildi

Eyüpsultan İslambey Caddesi 2. Arı sokakta dün akşam saat 20.20 sıralarında 4 katlı binanın istinat duvarı çöktü. Çöken duvar, yandaki binanın üzerine devrildi.

DHA’nın haberine nazaran, binadaki 3 dairede hasar meydana gelirken olayın akabinde itfaiyeye haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ve AFAD grupları, yıkılma riski taşıyan etraftaki 5 binada oturanlar tahliye edildi. Gruplar boşaltılan binaların önüne ise şerit çekti.

Mahallede yaşayan Mehmet Eker, daha evvel de riskli gördüğü duvar için tekraren kere yetkili kurumlara gittiğini fakat bir sonuç alamadığını tabir etti. Eker, “Dünden beri yarılmaya başlamıştı. ‘Yarın tamir ederim’ dedim. Ben burayı 2002’den beri gerekli yerlere gidip rica ettim. Lakin bir sonuç alamadım. Ben de madem o denli ‘Bir musibet bin nasihatten iyidir’ diyerek bıraktım. Ve sonunda bu türlü oldu. 10 metreye bir tane kolon konulmadı. Bir tane tahliye borusu konulmadı. Ben bunu 2002’de, 2010’da, 2015’te lisana getirmiştim. Şu an mağduriyet yaşıyoruz. Hayvanlarım aşağı düştü. Kurtarılmayı bekliyorlar. Burada 4-5 bina boşaltıldı. İtfaiye geldi, AFAD geldi. Gece saat 02.00 üzere tekrar denetim etmeye geldiler. Çok şükür can kaybı ya da yaralanma olmadı. Bizim konutumuzda zahmet yok. Yıkılan yerin 4 metre aşağısına kadar topraktı. O toprak inşaat yapılırken duvarın gerisine dolduruldu. Vakitle da gitti” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir