Erbakan neden Cumhur İttifakı’na katıldıklarını anlattı: ‘Ülkeyi CHP zihniyetine teslim ettiniz’ suçlamasıyla muhatap olmak istemedik

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, TRT Haber canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Tekrar Refah’ın Cumhur İttifakı’na katılma süreciyle ilgili konuşan Erbakan, neden karar değiştirip ittifaka dahil olduklarını anlattı.

“BU BLOĞUN KAZANMASINA VESİLE OLMAK İSTEMEDİK”

“BAŞINDAN BERİ YANLIŞSIZ DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ DEDİK”

“MİLLET İTTİFAKI, ULUSAL GÖRÜŞ ÇİZGİMİZE ZIT”

Fatih Erbakan, Millet İttifakı ile ilgili, “Bizim 50 yıllık ulusal görüş çizgimizle nasıl taban tabana zıt olduğunu açıklamaya gerek bile yok. Millet İttifakı’na dahil olmak bu bakımdan mümkün değil. Kılıçdaroğlu, ‘LGBT’nin Türk aile yapısına ziyanı olur mu’ sorusuna ‘zararı olmaz’ diyor. Ekrem İmamoğlu eşcinsel evlilikleri destekliyor. CHP’li Bursa Nilüfer Belediyesi’nde LGBT Merkezi kuruluyor. Ali Babacan ‘Avrupa bize aferin diyecek’ diyor. Bunlar Ulusal Görüş çizgisine muhalif. İHA’lara SİHA’lara dokunacağız diyen, başörtüsüne yasal garanti getirilmesini kabul etmeyen Millet İttifakı bize 28 Şubat’ı hatırlatıyor.” ifadelerini kullandı.

“SAADET PARTİSİ ULUSAL GÖRÜŞÜ TEMSİL EDEMEZ”

Saadet Partisi’yle ilgili de konuşan Erbakan, “Saadet Partisi, ulusal görüşü temsil edemez. Ulusal görüş prensiplerine taban tabana zıt vaatleri ortaya koyan bir ittifakın içerisinde yer alıp, bu ittifakın adayı olan Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için çalışmaları. LGBT konusu, 3 dini çocuklara öğreteceğiz denilmesi, 4-6 yaş çocuklara Kur’an öğretilmesi yanlıştır denilmesi. Bu yapının içerisinde masayı dağıtmak yerine hala o masada oturmaları, ulusal görüşün neresine sığdırılabilir? Bu yanlışları devamlı söz ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir